Kentte Bulduklarımız

Bostanlar

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”

 

Organik Pazarlar

Organik, nam-ı diğer ekolojik pazarlar, yaşadığımız kentte birer nefes alanı olarak karşımıza çıkıyorlar.

Bizlere bir buluşma ortamı sunan pazarlar, sergiledikleri organik gıdalar kadar kıymetli. Birçok kritere göre verilen organik sertifikayı almış ürünü birarada bulmamızın yanı sıra, hem tüketiciler hem de üreticiler için adil, sürdürülebilir ve güvenli bir alış-veriş ortamı sağlıyorlar.

Genelde pazarlar, sivil toplum kuruluşlarıyla belediyelerin işbirliği sayesinde kuruluyor. Bu konuda öne çıkan iki STK, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve Ekolojik Üreticiler Derneği. Bu derneklerin çabaları sayesinde pazarlar İstanbul genelinde yayılıyorlar. Türkiye’deki ekolojik pazarlarin ilkine imza atan ve %100 ekolojik mottosuyla pazarları tüketiciler için guvenilir kılmayı hedefleyen Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin kriterleri aşağıdaki linkte paylaşmak istedik:

http://ekolojikpazar.org/denetimler-ve-tuketici-guvencesi/0-ekolojik-pazarlarda-denetim/