Hedeflerimiz
Tadı damaklarda kalacak bir hayat için...

Bugünü keyifle yaşayalım.

İyi yiyelim, iyi içelim, güzel müzik dinleyelim, hoş sohbetler yapalım; doğaya yakın kalalım, doğadan beslenelim, doğada huzur bulalım.

Yarına bilinçli yaklaşalım.

Seçimlerimizi gelecekte daha iyi seçenekler yaratacak yönde kullanalım; yerel üretimi destekleyelim, savurgan tüketimin önüne geçelim; sosyal ve biyolojik çoksesliliği gözümüz gibi koruyalım.

Hepimiz kazanalım.

Sürdürülebilir olmak için para kazanalım, ama kâr etmek tek amacımız olmasın; üreticilerimize ve tedarikçilerimize de kazandıralım, müşterilerimize de, ve belki çoğu varlığımızın farkında bile olmayacak hemşehrilerimizin tümüne de.

Beraber bir fark yaratalım.

Birşeyler yapmak isteyenlere destek olalım, araştıralım, deneyelim; öğrendiklerimizi paylaşalım; minik hayalleri gerçek yapalım ve beraber daha büyük hayaller kuralım.

Paket Servisimiz
Hızlı - sağlıklı - lezzetli

Artık hafta içi ve Cumartesi günleri 11:00-20:30 arası online siparişe açığız!

Çorbalarımızı, sıcak kaselerimizi, istek üzerine yapılmış salatalarımızı, el yapımı içeceklerimizi geri dönüştürebileceğimiz paket malzemeleriyle masanıza ulaştırmak için uzun zamandır çalışıyoruz.

Menümüzdeki yiyecek ve içeceklerde herkesin dilediği malzemelerle milyonlarca kombinasyon arasından kendine en uygununu yaratabilmesini hedeflediğimiz için ve ayrıca mevsimlik malzemelerimiz bazen her gün değişebildiğinden oldukça esnek bir POS ve sipariş sistemine ihtiyacımız vardı. Bunun için en gelişmiş bulut bazlı platformlardan Revel’i seçtik ve tüm programı Türkçe’ye tercüme ettik. İlk başta biraz karışık gözükse de alıştıktan sonra herşey çok kolay–gönül rahatlığıyla siparişinizi buradan verebilirsiniz:

orders.ekbicyeic.com

Ancak ilk hesap açıldığında aktivasyon mesajı ile Hoş geldiniz! mesajı otomatik olarak Revel’in ABD’deki merkezinden yollandığı için onlara müdahale edemedik; bu mesajlar İngilizce yollanıyor. Bu konuda anlayışınıza sığınıyoruz; sisteme kayıt olmakta veya siparişinizi tamamlamakta herhangi bir zorluk çekerseniz lütfen bizi 212 233 52 42 numaramızdan arayın, memnuniyetle yardımcı oluruz.

Yılbaşı Paketimiz

2020’den kurtuluş, 2021’e umutla giriş paketi

2020’nin getirdiği kayıpları, acıları, sıkıntıları saymakla bitiremeyiz. Tüm bu sıkıntıları geride bırakma umuduyla, herşeye rağmen sahip olduklarımızı ve güzelliklerle geleceğine inandığımız yeni yılımızı kutlamaya değer buluyoruz. ⁣Bu zorlu yılda hem toplumsal, hem de bireysel olarak alışkanlıklarımızı, önceliklerimizi ve değerlerimizi yeniden gözden geçirdiğimiz bir sürece girdiğimizin de farkındayız ve bundan umut duyuyoruz! ⁣⁣⁣

Paketimizin içinde bulacaklarınızı her zamanki prensiplerimize uygun şekilde kurguladık. Deneyimli şefimiz Ekin Doğrusöz ve denemeyi seven ekibi tarafından titizlikle hazırlanan yılbaşı menümüz, sağlıklı ve etik beslenirken aynı zamanda masalarını renkli lezzetlerle donatmak isteyenler için heyecan verici bir tercih olacak diye düşünüyoruz.

Bahçe hediyesi

Tohumdan gıda üretme imkanı

FİDELE! kitimizdeki tohumlar bostanımızdan; çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz küçük sevimli cam şişelerde yerlerini aldı.⠀⠀

  • – Marul, roka ve turp tohumları
  • – Biyobuzunur saksı
  • – Tohum çimlendirmek için hazırlanmış toprak karışımı
  • – Ekim talimatı

Sağlıklı yılbaşı menüsü

Ekoloji kitabı hediyesi

Bir de Yeni İnsan Yayınevi’nden ekoloji temalı iki kitap seçtik bu paketlerimize eklemek için. Madem evde olacağız yeni yılın ilk günlerinde, birşeyler okumak hiç de fena bir fikir değil…

Paketlerimizde kullandığımız malzemeler tabii ki geri dönüştürülebilir ya da tekrar kullanılabilir. Bu malzemeleri nasıl değerlendirebileceğinize dair notlar ve tavsiyeler kutumuzun içinde sizleri bekliyor.

İki kişilik yemek paketinin KDV dahil fiyatı 190tl, dört kişiliğin ise 350tl. Bunları Beyoğlu ve Şişli ilçe sınırları içinde bir adrese ısmarlamanın en kolay yolu aşağıdaki Sipariş Ver linkini tıklayıp online platformumuzda hangi gün ve saatte paketin size ulaşmasını arzuladığınızı seçmeniz ve ana yemek tercihinizi belirtmeniz. Farklı bir bölgede veya farklı sayıda misafir için size özel bir menü hazırlamamızı dilerseniz bizi aramaya çekinmeyin–telefon numaramız da aşağıda…